בית השקעות רוצה להרוויח כסף בשוק ההון אבל לא יודע מה האפשרויות?

רוצה להרוויח כסף בשוק ההון אבל לא יודע מה האפשרויות?

על ידי צוות MoneyTips
רוצה להרוויח כסף בשוק ההון אבל לא יודע מה האפשרויות?
זמן קריאה: 5 דק'

השקעה נכונה בשוק ההון מתחילה בהבנת אפשרויות ההשקעהאילו אפשרויות קיימות נכון להיום ומה היתרונות והחסרונות של כל אחת מהן?

כל אחד משקיע בשוק ההון, בין אם הוא עושה את זה באופן אקטיבי או לא. קרנות הפנסיה, קרנות ההשתלמות, קופות הגמל ועוד אפיקי חיסכון שיש לכל אדם, מושקעים כולם בשוק ההון. הכסף שלך כבר שם, כל מה שנשאר זה לגלות – אילו אפשרויות השקעה עומדות לפניך כדי להרוויח כסף בשוק ההון?

בקיצור ולעניין:

  • חיסכון בנקאי להשקעה בשוק ההוןמעט סיכונים, גישה נוחה לכסף, אבל גם ריביות נמוכות.
  • השקעה בשוק ההון עם יועץ בנקאישקיפות הפעולות בתיק ההשקעות, נזילות, אבל גם תשלומי מס של 25% על הרווח בזמן משיכה.
  • השקעה בשוק ההון עם מנהל תיק השקעותהשקעה מותאמת אישית, גמישות בשינוי מסלול השקעה, אבל לא השקעה שמתאימה לסכומים קטנים.
  • השקעה בחיסכון פנסיוני בשוק ההוןההשקעה כבר קיימת, אפשר פשוט למקסם אותה. לא משתלם למשוך את הכסף לפני גיל פרישה.
  • פוליסת חיסכון להשקעה בשוק ההוןמתאימה לכל סכום, מאפשרת משיכת כספים במועדים גמישים ללא קנסות, אבל מתאפיינת בחוסר שקיפות ובעלויות גבוהות.
  • השקעות אלטרנטיביות בשוק ההוןמושפעות מהיצע וביקוש ופחות מושפעות מתנודות שוק ההון, אפשרות לתשואה גבוהה, אבל מתאימה בעיקר למשקיעים לטווח ארוך.
  • השקעה בשוק ההון באופן עצמאיעצמאות מלאה בנוגע להשקעה, אך דבר שדורש למידה והתעדכנות שוטפת בשוק ההון.

חיסכון בנקאי להשקעה בשוק ההון

חיסכון בנקאי הוא אפיק השקעה עם מעט מאוד סיכונים, אשר מעניק ללקוחות ריבית בהתאם לפרק זמן מוגדר מראש. הפיקדון הנפוץ ביותר נכון להיום הוא פיקדון לתקופה של שנה עם תחנת יציאה קבועה בתום התקופה. לחיסכון בנקאי יש מספר סוגי פיקדון מהם ניתן לבחור, כמו פיקדון שקלי, פיקדון צמוד מדד, פיקדון להשקעה ועוד.

יתרון של חיסכון בנקאי להשקעה – הפיקדון נזיל

חיסכון בנקאי להשקעה מאפשר גישה נוחה לכסף. הפיקדון נזיל וניתן למשוך את הכסף בהתראה קצרה יחסית ובמועדים קבועים וידועים מראש.

חיסרון של חיסכון בנקאי להשקעה – ריבית אפסית

מאחר והריבית המתווספת לתוכניות ההשקעה הללו נגזרת מריבית בנק ישראל (ריבית כמעט אפסית בשנים האחרונות), הריביות הנצברות בפיקדונות הן נמוכות ועשויות להגיע למצב בו כספי הפיקדון נותרים כמעט ללא שינוי.

השקעה בשוק ההון עם יועץ בנקאי

יעוץ השקעות בבנק הוא הפלטפורמה הנפוצה ביותר למשקיעים בשוק ההון בארץ. תפקידו של יועץ השקעות בבנק הוא להכיר את מכשירי ההשקעה השונים, כמו השקעה במניות או באגרות חוב ולייעץ עבורך בנוגע למכשיר ההשקעה המתאים עבורך בשוק ההון.

יתרון השקעה עם יועץ בנקאי – שקיפות ונזילות

השקעה בשוק ההון עם יועץ בנקאי, משמע השקעה בשוק ההון דרך הבנק. ניתן להשקיע סכומים נמוכים שכן אין מינימום השקעה, מה גם שניתן למשוך את הכספים בכל עת ולנהל את תיק ההשקעות באופן עצמאי.

חסרונות השקעה עם יועץ בנקאי – 25% תשלום מס רווח הון

תיק השקעות המנוהל על ידי יועץ השקעות בבנק, מחויב בתשלום מס רווח הון בגובה של 25% מסך הרווחים הריאליים בעת מימוש הרווח (כלומר, בעת משיכת הכספים) ללא הטבת מיסוי. זאת בנוסף לתשלום מס בגודל 15% מרווח הון על אפיקים שקליים.

השקעה בשוק ההון עם מנהל תיק השקעות

מנהל תיק השקעות, רשאי לבצע פעולות בחשבונך בהתאם לשיקול דעתו. על מנת לנהל תיקי השקעות, עליו לעבור בחינות ותקופת סטאז' לפני קבלת רישיון מהרשות לניירות ערך. מומלץ להיכנס לאתר הרשות לניירות ערך ולבדוק את רישיון מנהל תיקי ההשקעות הפוטנציאלי שלך.

יתרון העבודה עם מנהל תיק השקעות – התאמה אישית של ההשקעה וגמישות

מנהל תיקי השקעות מקצועי ומיומן ידע לאפיין באופן מיטבי את הלקוח ולהתאים לו מסלול ההשקעה העונה על כל צרכיו. בנוסף, ניתן לשנות את מסלול ההשקעה בהתאם לצרכים המשתנים של המשקיע, במשך תקופת ההשקעה.

חיסרון העבודה עם מנהל תיק השקעות – לא מתאים למשקיעים בסכומים קטנים

השקעת הון עם מנהל תיקי השקעות לא מתאימה למי שמעוניין להשקיע סכומים קטנים יחסית. מנהלי תיקי השקעות אינם נוטים לקבל השקעה של פחות מ – 150 אלף שקל.

השקעה בחיסכון פנסיוני בשוק ההון

70% מכספי הפנסיה של כל חוסך מושקעים בשוק ההון. חיסכון פנסיוני הוא מרוץ למרחקים ארוכים. קרנות הפנסיה מציעות מגוון מסלולי השקעה בשוק ההון. מסלולים אלה מאפשרים לכל משקיע לבחור את המסלול המתאים לו לפי העדפותיו ולפי תנאי השוק המשתנים. המעבר בין המסלולים השונים הוא מהיר ונטול עלויות.

יתרונות ההשקעה בחיסכון פנסיוניאפיק השקעה קיים שניתן לייעל

לכל עובד במדינה, שכיר או עצמאי, יש חיסכון פנסיוני על פי חוק. אפיק ההשקעה הזה כבר קיים, כל מה שצריך לעשות הוא לבדוק שהחיסכון הפנסיוני שלך, בחברה בה הוא מנוהל, באמת משתלם ביחס לאלטרנטיבות.

חסרונות ההשקעה בחיסכון פנסיונילא משתלם למשוך את הכסף לפני פרישה

חיסכון פנסיוני הוא לטובתך ולטובת עתידך, אבל הוא גם אינטרס מובהק של המדינה שמעוניינת למנוע מצב בו מי שלא חסך כצעיר הופך לתלוי בה כקשיש. לכן, יש לראות בחיסכון הפנסיוני השקעה לטווח ארוך בלבד ולא לבנות על נזילות הכסף לפני כן.

פוליסת חיסכון להשקעה בשוק ההון

פוליסת חיסכון להשקעה מתאימה להשקעה בכל סכום, קטן, בינוני או גדול. ההפקדה יכולה להיות חד פעמית או חודשית. החוסכים בפוליסת חיסכון להשקעת חיסכון ברמת סיכון כזו או אחרת, יכולים לעבור בין מסלולים שונים באותה חברה, בניגוד לקרנות נאמנות למשל, בלי לשלם מס על רווחי ההון.

יתרונות חיסכון להשקעה בשוק ההוןמועד משיכה גמיש

החוסך רשאי להפסיק את תכנית החיסכון להשקעה בכל עת ולמשוך את הכספים באופן חלקי או מלא, ללא קנסות ובכפוף לתשלום מס מופחת של 15% על הרווח הנומינלי בלבד.

חסרונות חיסכון להשקעה בשוק ההוןעלויות ניהול וחוסר שקיפות

עלויותקניה ומכירה של ניירות ערך ונכסים פיננסים בהם החברה אשר מנהלת את החיסכון להשקעה מבצעת פעולות, כרוכות בעלויות משתנות, אותן מומלץ לבדוק לפני התחייבות לתוכנית.

שקיפות הדוחות אותן מספקות חברות הביטוח ובתי ההשקעות ביחס לתוכנית השקעה בשוק ההון נותנות תמונה כללית בלבד על מצב החיסכון, מבלי להיכנס לפרטים. מי שמעוניין להיות עם האצבע על הדופק בכל רגע נתון בנוגע להשקעה שלו, המסלול הזה לא בדיוק בשבילו.

השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון

השקעה אלטרנטיבית היא נכס פיננסי שאינו נכנס לאחת מקטגוריות ההשקעה המקובלות. מדובר בהשקעות כמו השקעה ישירה בנדל"ן למגורים, השקעה בחוב פרטי מגובה מיסים או בחוב של חברה במצוקה, השקעות בחברות בצמיחה, השקעות בחפצי אמנות, במטבעות ועוד.

יתרונות בהשקעות אלטרנטיביותהקטנת תנודתיות בתיק השקעות

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות סחירות אשר מושפעות באופן ישיר מהיצע וביקוש. נכון להיום, המתאם בין השקעות המסורתיות השקעות אלטרנטיביות הוא נמוך, כך שהשקעות אלטרנטיביות מפחיתות את רמת הסיכון בתיק השקעות כולל.

חיסרון בהשקעות אלטרנטיביותלרוב אינן נזילות

השקעות אלטרנטיביות מאופיינות בהשקעה לטווח ארוך ואינן נזילות. מסיבה זו, הן מתאימות בעיקר למשקיעים מנוסים, בעלי אמצעים, שבאפשרותם לוותר על נזילות לתקופה מוגדרת לראות את היתרונות שבהשקעה לטווח ארוך.

השקעה בשוק ההון באופן עצמאי

בניגוד למנהל תיק השקעות, אשר מנהל תיקי השקעות של מספר משקיעים, השקעה בשוק ההון באופן עצמאי מתמקדת בתיק השקעות אחד, תיק ההשקעות שלך. מסחר עצמאי בשוק ההון מתאים שמשקיעים שמוכנים ללמוד את תחום ההשקעות ולהפוך אותו למקצוע, או לפחות למקצוע נוסף.

משקיע עצמאי בשוק ההון חייב להתעדכן כל הזמן במה שקורה בשווקים, לדעת להגיב בזריזות במקרים מסוימים ולהיות סבלני במקרים אחרים. חשוב לדעת ששינויים תכופים מדי בתיק השקעות עלולים לפגוע בתשואה של התיק.

יתרונות ההשקעה בשוק ההון באופן עצמאיעצמאות מלאה

בניגוד למנהל תיק השקעות, אשר מבצע את כל הפעולות בתיק לפי הבנתו, נסיונו ויכולת השיפוט שלו, ניהול תיק השקעות באופן עצמאי מאפשר למשקיע לנהל את התיק לפי השקפת עולמו. מי שבוחר להתמקצע בעולם שוק ההון לאורך זמן, יוכל ליהנות מתשואות יפות בעתיד.

חסרונות ההשקעה בשוק ההון באופן עצמאיחוסר ידע

מי שבוחר להשקיע בשוק ההון באופן עצמאי, מבלי ללמוד את עולם שוק ההון ובלי להתעדכן במה שקורה בשווקים בתדירות גבוהה, סביר להניח שלא יצליח לנהל את תיק ההשקעות שלו בעצמו.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך לקבל החלטה שקולה בבחירת מסלול השקעה רווחי בשוק ההון? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים