בית ביטוח האם אפשר לנייד ביטוח רכב מחברה לחברה בתוך תקופת הביטוח?

האם אפשר לנייד ביטוח רכב מחברה לחברה בתוך תקופת הביטוח?

על ידי צוות MoneyTips
ביטוח רכב
זמן קריאה: 2 דק'

ביטחת את הרכב שלך בביטוח חובה וביטוח מקיף או צד ג' בחברת הביטוח ובמהלך תקופת הביטוח הבנת שאפשר להשיג מחיר נמוך יותר או לקבל כיסוי טוב יותר או שניהם יחד. מה עושים עכשיו? כל מה שרצית לדעת על ניוד ביטוח רכב באמצע תקופת הביטוח.

ביטוח רכב הוא הוצאה לא קטנה במשק הבית, וחיסכון בביטוח הרכב תמיד מתקבל בברכה. במקרים מסוימים חיסכון יכול להיות פשוט הצעה לביטוח רכב זול יותר, ובמקרים אחרים, ניתן להנות גם מתנאים משופרים בתכולת ביטוח הרכב. אז למה כדאי לנייד את ביטוח הרכב שלך, איך בדיוק עושים את זה והאם יש קנסות?

בקיצור ולעניין

  • למה כדאי לנייד ביטוח רכב – כי אפשר לקבל את אותו ביטוח רכב במחיר זול יותר, ללא קנסות.

  • איך עושים את זה – יוצאים למשא ומתן מול חברות הביטוח השונות ומבצעים את המעבר על פי האפשרויות שמציעה החברה הנבחרת.

  • אין קנסות אבל יש הפרשים – כשמניידים ביטוח רכב, לחברת הביטוח יש את הסמכות לבטל הנחות ומבצעים ולדרוש תשלום מלא.

  

האם אפשר לעבור חברת ביטוח באמצע תקופת ביטוח הרכב?

התשובה היא – כן. רשות שוק ההון ביטוח וחיסכון פרסמה בחודש יוני – 2021 הוראות הכוללות תיקונים לשיפור תנאי הפוליסה לטובת מבוטחי רכב.

ההוראות מקלות על מעבר מבוטחים בין חברות ביטוח ומבטלות את הקנס על מבוטחים שבחרו לנייד את ביטוח הרכב במהלך תקופת הביטוח.

איך מניידים ביטוח רכב לחברה אחרת?

ההוראות של רשות ההון ביטוח וחיסכון מאפשרות לך לנהל מסע ומתן מול חברות ביטוח שונות, גם במהלך תקופת הביטוח, בלי לחכות לסיום שנת הביטוח כדי לעבור לחברה שמספקת לך את פתרון ביטוח הרכב המשתלם ביותר.

איך עושים את זה:

  • משווים הצעות ביטוח רכב.

  • בודקים את תנאי היציאה מהפוליסה הישנה (מבצעים, הנחות והפרשים אחרים שצריך לשלם).

  • מנסים לבדוק האם חברת הביטוח שלך מוכנה להשוות את ההצעה (במקרים רבים נציגי חברת הביטוח יחזרו אליך עם הצעה נגדית שכדאי לבחון לפני שעוברים).

  • במידה וחברת הביטוח שלך לא מוכנה להשוות את ההצעה החדשה, עליך לשלוח לחברת הביטוח הישנה הודעה על ביטול פוליסת הביטוח, כולל פירוט הסיבה למעבר.

  • מקבלים את ההצעה החדשה והמשתלמת ביותר.

  • מוודאים מה גובה ההשתתפות העצמית, מה רמת הכיסויים הכלולים בפוליסת הביטוח החדשה והאם יש הגבלת גיל נהגים או קילומטר.

  • עוברים לחברת הביטוח החדשה בפלטפורמות אותן היא מציעה (אתר אינטרנט, בוט, מסנג'ר, וואטסאפ, טלפון או סוכן ביטוח).

מה חשוב לדעת לפני שמניידים ביטוח רכב

חברות הביטוח אמנם הפסיקו לקנוס את המבוטחים באופן ישיר במקרה של מעבר לחברת ביטוח אחרת במהלך תקופת הביטוח, אבל על מבצעים שמעת?

ניוד ביטוח יכול להביא לביטול הנחות

רוב חברות הביטוח מציעות מבצעים שונים והנחות על רכישת ביטוח חובה ומקיף לרכב.

ההנחה יכולה להתבטל ברגע שמניידים את הביטוח לחברה אחרת. מה שזה אומר בפועל, זה שיהיה עליך לשלם את ההפרש היחסי של עלות הביטוח המקורית לפני ההנחה – בהתאם לתקופת המעבר.

ניוד ביטוח רכב בלי לוותר על התנאים

אז נכון, מחיר ביטוח הרכב הוא חלק משמעותי בכל הנוגע לרכישת ביטוח והוא הסיבה העיקרית לניוד ביטוח הרכב מחברה לחברה. יחד עם זאת, חשוב לקחת בחשבון שביטוח רכב זול לאו דווקא עונה על הצרכים שלך ושל המשפחה שלך. גם כשעוברים חברה ביטוח חשוב לוודא שהפוליסה החדשה לא מגבילה אותך יתר על המידה (מבחינת קילומטרים למשל) ושתנאי הביטוח שלך לא נפגעים (השתתפות עצמית, כיסוי משפטי וכולי). לפעמים אפילו ניתן לשפר את תנאי ביטוח הרכב בעת מעבר בין חברות ביטוח.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך למצוא ביטוח רכב שמתאים לצרכים שלך? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים