בית ביטוח 5 טיפים לבחירת סכום ביטוח חיים

5 טיפים לבחירת סכום ביטוח חיים

על ידי צוות MoneyTips
5 טיפים לבחירת סכום ביטוח חיים
זמן קריאה: 2 דק'

ביטוח חיים הוא חומת הגנה אשר תפקידה לשמור על רמת החיים של בני משפחתו של מבוטח במקרה מוות ולאפשר להם לחיות מבלי לדאוג לעתידם הכלכלי. יש מגוון מסלולי ביטוח חיים בסכומים שונים, אז איך יודעים מה סכום ביטוח החיים שמתאים לך?

ביטוח חיים מאפשר לך לדאוג לעתידם הכלכלי של בני משפחתך, גם במקרה של חלילה פטירה. מטרת ביטוח החיים היא לסייע לנתמכים בך להתקיים ברמת חיים דומה עד כמה שניתן לזו שהיו רגילים אליה עד לחלילה, מקרה ביטוח. ברכישת ביטוח חיים, יש צורך לקבוע את גובה הפיצוי אותו יקבלו בני המשפחה. סכום הפיצוי נקבע לפי עלות הביטוח.

בקיצור ולעניין

  • לחשוב מי נתמך בך כלכלית ועד כמה.
  • לבדוק מה רמת ההכנסה שלך ולעדכן אותה לפי שינויים בתקופת הביטוח.
  • להתאים את ביטוחי החיים של בני זוג לרמת ההכנסה של כל אחד מהם.
  • בעלי הון עצמי ועתודות כספיות יכולים להסתפק בפיצוי נמוך בביטוח החיים.
  • להתאים את סכום ביטוח החיים לתנאי הפיצוי בביטוח הפנסיוני.

  

מי נתמך בך כלכלית ומה רמת התמיכה שלך בהם ?

השאלה הראשונה אותה עליך לשאול לפני קביעת סכום ביטוח החיים היא מי נתמך בך כלכלית ועד כמה הם נתמכים בך. כמה ילדים יש לך? מה הגיל שלהם? האם יש ילדים, בן או בת זוג, או הורים עם צרכים מיוחדים או שאינם מסוגלים לתמוך בעצמם כלכלית. במקרה כזה, חשוב לוודא שגם במקרה מוות נשאר בידי המשפחה די משאבים על מנת לטפל בבן או בת המשפחה הנזקקים.

רמת הכנסה גבוהה מצריכה ביטוח חיים יקר

הכנסה היא אחד הגורמים המשפיעים ביותר על רמת חיים. הכנסה גבוהה מביאה איתה גם רמת חיים מסוימת, שבמקרים רבים מתערערת כשבן המשפחה בעל ההכנסה הגבוהה בבית נפטר. גם במקרה בו רכשת ביטוח חיים כשההכנסה שלך הייתה נמוכה יחסית, אבל עם הזמן ההכנסות גדלו, מומלץ לעדכן את ביטוח החיים כך שיתאים לרמת החיים החדשה של המשפחה.

אין צורך לרכוש שני ביטוחי חיים בסכום גבוה לבני זוג עם הכנסה שונה

במקרים רבים, בני זוג רוכשים ביטוח חיים באותו סכום, כלומר – משלמים סכום חודשי מסוים תמורת פיצוי בגובה מסוים במקרה מוות. האם שני בני הזוג באמת צריכים את אותו ביטוח חיים? ברוב המקרים התשובה היא לא. אם אחד מבני הזוג מרוויח יותר מהאחר, אין סיבה לרכוש שני ביטוחי חיים יקרים, שכן הסכום לו המשפחה תזדקק במקרה מוות של בן הזוג שמרוויח פחות, הוא נמוך יותר.

הון עצמי ועתודות כספיות מאפשרות הסתפקות בפיצוי נמוך יותר

הון עצמי, כמו גם עתודות כספיות כמו תיקי השקעות, נכסים וחסכונות, הם אלמנטים אותם יש לקחת בחשבון לפני שקובעים את גובה ביטוח החיים הרצוי. ההון העצמי והעתודות הכספיות שעומדים לרשותך המבוטח יוכלו לשמש את יקיריו במקרה מוות, כך שסכום הפיצוי בביטוח החיים אותו עליו לקחת על מנת לשמר את רמת החיים של משפחתו יכול להיות נמוך יותר ממבוטח שאין ברשותו עתודות כספיות.

לבדוק את סכום קצבת השארים בקרן הפנסיה

ביטוח פנסיוני כולל קצבת שארים, מה שאומר שבמקרה מוות של מי שמבוטח בקרן פנסיה, בן הזוג יהיה זכאי לקצבה לכל החיים וילדיו יהיו זכאים לקצבה עד גיל 21. חשוב לבדוק מה תנאי הפיצויים בביטוח הפנסיה במקרה מוות, ולבדוק מה הסכום אותו יש להשלים בביטוח חיים פרטי על מנת להשלים את ההכנסה שתאפשר לבני המשפחה לחיות בלי לדאוג לעתידם הכלכלי.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך להתאים את ביטוח החיים נכון עבורך? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים