בית השקעות השקעה בשוק ההון בניהול אקטיבי: אילו מסלולים מאפשרים זאת?

השקעה בשוק ההון בניהול אקטיבי: אילו מסלולים מאפשרים זאת?

על ידי צוות MoneyTips
השקעה בשוק ההון בניהול אקטיבי
זמן קריאה: 3 דק'

יש לא מעט אפשרויות השקעה בשוק ההון. חלקן מתאפיינות בניהול תיק אקטיבי וחלקן בפאסיבי. מה הם מסלולי ההשקעה האקטיביים? מה היתרונות ומה החסרונות שלהם?

  1. השקעה בשוק ההון עם יועץ בנקאישקיפות גבוהה של הפעולות בתיק ההשקעות, נזילות, אבל גם פיזור מוגבל של תיק ההשקעות ורמת מקצועיות משתנה.
  2. השקעה בשוק ההון עם מנהל תיק השקעותהשקעה מותאמת אישית, גמישות בשינוי מסלול השקעה, אבל לא השקעה שמתאימה לסכומים קטנים.
  3. השקעות אלטרנטיביות בשוק ההוןאפשרות לתשואה גבוהה, אבל מתאימה בעיקר למשקיעים מבינים ולטווח ארוך.
  4. השקעה בשוק ההון באופן עצמאיעצמאות מלאה בנוגע להשקעה, אך דבר שדורש למידה והתעדכנות שוטפת בשוק ההון.

השקעה בשוק ההון עם יועץ בנקאי

יעוץ השקעות בבנק הוא הפלטפורמה הנפוצה ביותר למשקיעים בשוק ההון בארץ. תפקידו של יועץ השקעות בבנק הוא להכיר את מכשירי ההשקעה השונים, כמו השקעה במניות או באגרות חוב ולייעץ עבורך בנוגע למכשיר ההשקעה המתאים עבורך בשוק ההון.

יתרון השקעה עם יועץ בנקאי – שקיפות ונזילות

השקעה בשוק ההון עם יועץ בנקאי, משמע השקעה בשוק ההון דרך הבנק. ניתן להשקיע סכומים נמוכים שכן אין מינימום השקעה, מה גם שניתן למשוך את הכספים בכל עת ולנהל את תיק ההשקעות באופן עצמאי. יתרון נוסף הוא שהמלצות ההשקעה בבנק ניתנות ע"י גורמי המחקר של הבנק שהוא גוף גדול ויציב.

חסרונות השקעה עם יועץ בנקאי – גמישות נמוכה התמהיל ההשקעות ורמת מקצועיות משתנה

השקעה עם יועץ הנקאי מתאפיינת בגמישות נמוכה בהמלצות לתמהיל תיק ההשקעות, כלומר פיזור תיק ההשקעות יהיה מוגבל יחסית, מה שעשוי להתבטא בתשואה נמוכה.

השקעה בשוק ההון עם מנהל תיק השקעות

מנהל תיק השקעות, רשאי לבצע פעולות בחשבונך בהתאם לשיקול דעתו. על מנת לנהל תיקי השקעות, עליו לעבור בחינות ותקופת סטאז' לפני קבלת רישיון מהרשות לניירות ערך. מומלץ להיכנס לאתר הרשות לניירות ערך ולבדוק את רישיון מנהל תיקי ההשקעות הפוטנציאלי שלך.

יתרון העבודה עם מנהל תיק השקעות – התאמה אישית של ההשקעה וגמישות

מנהל תיקי השקעות מקצועי ומיומן ידע לאפיין באופן מיטבי את הלקוח ולהתאים לו מסלול ההשקעה העונה על כל צרכיו. בנוסף, ניתן לשנות את מסלול ההשקעה בהתאם לצרכים המשתנים של המשקיע, במשך תקופת ההשקעה.

חיסרון העבודה עם מנהל תיק השקעות – לא מתאים למשקיעים בסכומים קטנים ועלויות הניהול גבוהות

השקעת הון עם מנהל תיקי השקעות לא מתאימה למי שמעוניין להשקיע סכומים קטנים יחסית. מנהלי תיקי השקעות אינם נוטים לקבל השקעה של פחות מ – 250 אלף שקל. בנוסף, עלויות הניהול גבוהות, מאחר ומדובר בשירות עם יחס אישי.

השקעות אלטרנטיביות בשוק ההון

השקעה אלטרנטיבית היא נכס פיננסי שאינו נכנס לאחת מקטגוריות ההשקעה המקובלות. מדובר בהשקעות כמו השקעה ישירה בנדל"ן למגורים, השקעה בחוב פרטי מגובה מיסים או בחוב של חברה במצוקה, השקעות בחברות בצמיחה, השקעות בחפצי אמנות, במטבעות ועוד.

יתרונות בהשקעות אלטרנטיביותהקטנת תנודתיות בתיק השקעות

השקעות אלטרנטיביות הן השקעות סחירות אשר מושפעות באופן ישיר מהיצע וביקוש. נכון להיום, המתאם בין השקעות המסורתיות השקעות אלטרנטיביות הוא נמוך, כך שהשקעות אלטרנטיביות מפחיתות את רמת הסיכון בתיק השקעות כולל.

חיסרון בהשקעות אלטרנטיביותלרוב אינן נזילות

השקעות אלטרנטיביות מאופיינות בהשקעה לטווח ארוך ואינן נזילות. מסיבה זו, הן מתאימות בעיקר למשקיעים מנוסים, בעלי אמצעים, שבאפשרותם לוותר על נזילות לתקופה מוגדרת לראות את היתרונות שבהשקעה לטווח ארוך.

השקעה בשוק ההון באופן עצמאי

בניגוד למנהל תיק השקעות, אשר מנהל תיקי השקעות של מספר משקיעים, השקעה בשוק ההון באופן עצמאי מתמקדת בתיק השקעות אחד, תיק ההשקעות שלך. מסחר עצמאי בשוק ההון מתאים שמשקיעים שמוכנים ללמוד את תחום ההשקעות ולהפוך אותו למקצוע, או לפחות למקצוע נוסף.

משקיע עצמאי בשוק ההון חייב להתעדכן כל הזמן במה שקורה בשווקים, לדעת להגיב בזריזות במקרים מסוימים ולהיות סבלני במקרים אחרים.  

יתרונות ההשקעה בשוק ההון באופן עצמאיעצמאות מלאה

בניגוד למנהל תיק השקעות, אשר מבצע את כל הפעולות בתיק לפי הבנתו, נסיונו ויכולת השיפוט שלו, ניהול תיק השקעות באופן עצמאי מאפשר למשקיע לנהל את התיק לפי השקפת עולמו. מי שבוחר להתמקצע בעולם שוק ההון לאורך זמן, יוכל ליהנות מתשואות יפות בעתיד.

חסרונות ההשקעה בשוק ההון באופן עצמאיחוסר ידע

מי שבוחר להשקיע בשוק ההון באופן עצמאי, מבלי ללמוד את עולם שוק ההון ובלי להתעדכן במה שקורה בשווקים בתדירות גבוהה, סביר להניח שלא יצליח לנהל את תיק ההשקעות שלו בעצמו.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך לקבל החלטה שקולה בבחירת מסלול השקעה רווחי בשוק ההון? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים