בית ביטוח בחנו את עצמכם: אתם עושים ביטוח לרכב כ- כסת"ח כי צריך, או כדי לקבל מענה למקרה שבאמת צריך אותו? טיפים לבחירת ביטוח רכב

בחנו את עצמכם: אתם עושים ביטוח לרכב כ- כסת"ח כי צריך, או כדי לקבל מענה למקרה שבאמת צריך אותו? טיפים לבחירת ביטוח רכב

על ידי צוות MoneyTips
ביטוח רכב
זמן קריאה: 3 דק'

בקיצור ולעניין:

  • ניתן להוזיל את ביטוח הרכב בהתאמה של פרמטרים האישיים
  • חשוב לבחור חברת ביטוח שתהיה שם ב money time
  • קשה להשוות ביטוח רכב מגופים שונים, אך אפשרי

איפה משיגים את מחיר ביטוח הרכב הכי טוב?

עלות ביטוח רכב משתנה בהתאם לפרמטרים רבים, לדוגמא: גיל וותק הנהג, העבר הביטוחי שלו (האם היו לו תביעות/תאונות בשנים האחרונות), סוג הרכב והשנתון שלו, הכיסויים הנדרשים ולעיתים גם אופן הנהיגה של הנהג.

אחד האתגרים שעומדים בפני כולנו אחת לשנה, בעת חידוש ביטוח הרכב הוא קבלת הצעת מחיר אטרקטיבית לחידוש ביטוח הרכב והיכולת להשוות בין ההצעות השונות של חברות הביטוח.

כשאנחנו עומדים בפני רכישת ביטוח רכב או חידוש ביטוח רכב, האפשרויות העומדות בפנינו:

קבלת הצעות מחיר מחברות ביטוח – כניסה לאתר האינטרנט של חברות הביטוח השונות, לדוגמא: הפניקס, איילון ביטוח, מגדל, מנורה מבטחים, ליברה, AIG, 9, הראל, כלל, שלמה, הכשרה GO, וישור ועוד

באתרי האינטרנט של חברות הביטוח ניתן לקבל הצעת מחיר אונליין או לרכוש פוליסה תוך כמה דק, אצל אחרים ניתן להשאיר פרטים ולקבל הצעה טלפונית או בדואר אלקטרוני.

קבלת הצעות מסוכנויות ביטוח – לחלק גדול מהאנשים קיים סוכן ביטוח המטפל בביטוח ובחיסכון שלהם בצורה מרוכזת ומקצועית. הסוכן מכיר אותנו בדר"כ ובמידה ולא מבקש מספר פרטים כדי לקבל תמונה מלאה במטרה להתאים לנו את הפתרון הנכון. סוכן ביטוח עובד בדר"כ עם מספר חברות ביטוח ויכול לבצע עבורנו "שופינג" כדי להציע לנו את ההצעה עם התכולה הכי מתאימה לצרכים שלנו בביטוח הרכב, בעלות הכי נמוכה.

קבלת הצעה לביטוח רכב מאתרי השוואת מחירים – בשנים האחרונות התפתח תחום השוואת המחירים באפליקציות ובאתרי אינטרנט. אתרים אלה מאפשרים לחפש ביטוח רכב באתר אחד, להכניס את כל הפרטים ולקבל הצעות מכמה חברות ביטוח במקביל. האפשרות לראות הצעות לביטוח רכב מכמה חברות יעיל מאוד, אך בדר"כ קשה לבצע השוואה של הפרמטרים השונים של הביטוח מאחר ולכל חברה פוליסת ביטוח רכב שונה עם תנאים שונים.

התאמה אישית של ביטוח הרכב מבטיחה את המחיר הכי נמוך עם הפתרון הכי מותאם

ביטוח לרכב מורכב מפרמטרים רבים ולכן כל ביטוח רכב שונה. ניתן להוזיל את עלות פוליסת הרכב אם לדוגמא, ברכב נוהג רק נהג אחד ואין צורך בנהגים נוספים. במידה ובני זוג נוהגים ברכב, ניתן לקבע את שמות הנהגים הספציפיים הללו, אך גם ניתן להרחיב את כיסוי הפוליסה ל"כל נהג" בהתאם לצורך.

כמובן שבמקרה של נהג חדש/צעיר – יש לבצע התאמה של פוליסת ביטוח הרכב כדי לאפשר כיסוי לנהג הצעיר.

פרמטרים נוספים כמו למשל הגבלה של מספר הקילומטר, ימי הנהיגה בשבוע, ייעוד הרכב (מטרות פרטיות לעומת מסחריות) ועוד יכולות להשפיע מהותית על הכיסוי והמחיר אותו תשלמו על ביטוח הרכב.

קיימות מספר חברות ביטוח המאפשרות התקנה של אפליקציה/רכיב המחובר לרכב אשר אוסף את התנהגות הרכב בפועל, לדוגמא: מרחק נסיעה בק"מ, זמן נסיעה, איכות הנהיגה בפועל ועל פי הפרמטרים הללו מבצע התאמה של עלויות הביטוח האישיות.

ניתן לפרק את ביטוח הרכב

ידעתם שניתן לרכוש ביטוח חובה לרכב מחברת ביטוח אחת וביטוח מקיף/צד ג' מחברת ביטוח אחרת?

בחלק גדול מין המקרים, חברות הביטוח נותנות הנחה, כך שמשתלם לרכוש את כל הכיסויים הקשורים לביטוח הרכב בחברת ביטוח אחת.

מעבר לעניין המחיר, אין ספק שנוח יותר לרכז את הביטוח בחברה אחת, שכן מי זוכר איפה ביטחנו מה וקל יותר לדעת שהכל נמצא במקום אחד.

ביטוח חובה – משחק של מחיר

ביטוח חובה, כשמו כן הוא, חובה לרכוש "ביטוח רכב חובה" אחת לשנה עבור כל רכב בישראל.

הכיסוי הביטוחי בפוליסות ביטוח רכב חובה הינם זהות לחלוטין ואין כל שוני בהיקף הביטוחי בין חברות הביטוח השונות ולכן אין צורך להשוות בין הפוליסות בביטוח רכב חובה.

יש אנשים שרוכשים רק ביטוח חובה לרכב, ללא רכישת ביטוח מקיף/צד ג' ובכך הם חושפים את עצמם למקרה של פגיעה/גניבה של הרכב. במקרה כזה שאינו מכוסה, הם יצטרכו לשלם את הנזק מכיסם הפרטי.

המחיר חשוב, ממי אתם רוכשים, לא פחות

על פי מחקרים רבים, המחיר מהווה את השיקול המרכזי ברכישת ביטוח רכב, אך מי שהזדקק להפעיל את הביטוח הזה במקרים של מקרה ביטוחי שהצריך הגשת תביעה לחברת הביטוח, יודע שהשירות של חברות הביטוח לא זהה כשבאמת צריכים אותם.

כדי שביום שתצטרכו להפעיל את ביטוח הרכב (במקרה של תאונה חלילה, גניבה ועוד) יהיה מי שיטפל בכם במהירות ובמקצועיות, חשוב לבחור חברת ביטוח רצינית וותיקה. תמיד ניתן לשאול חברים לקבלת המלצות שהיו שם בשבילם במקרה תביעה ובמקרים רבים שווה לשלם עוד כמה שקלים כדי לדעת שתקבלו את הפתרון כשתהיו זקוקים לו. בשביל זה בעצם עושים ביטוח רכב, לא?

רוצה להתייעץ עם מומחה? צוות MoneyTips משתף פעולה עם מיטב המומחים, השאר פרטים ותחסוך כסף בביטוח הרכב.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

נסיעה בטוחה!

מאמרים קשורים