בית ביטוח 5 טיפים לבחירת ביטוח מבנה וחיים למשכנתא

5 טיפים לבחירת ביטוח מבנה וחיים למשכנתא

על ידי צוות MoneyTips
ביטוח משכנתא מומלץ
זמן קריאה: 2 דק'

ביטוח המשכנתא הוא הערובה של הבנק לכך שההשקעה שלו תחזור גם במקרה של נזק חמור לנכס או במקרה מוות של הלווה. בנקים וחברות ביטוח מציעים ביטוחי משכנתא שונים, אבל מה חשוב לדעת לפני שבוחרים? 

ביטוח משכנתא הוא ביטוח אותו הבנק מחייב אותך לרכוש על מנת לקבל משכנתא. הוא מורכב מביטוח חיים וביטוח מבנה, שני מרכיבים שמטרתם להגן על הבנק במקרה של חלילה אסון, אשר מונע מרוכש הדירה להחזיר את ההשקעה לבנק, בין אם מדובר בנזק בלתי הפיך לדירה או במוות של רוכש הדירה. אז איך בוחרים ביטוח משכנתא שמתאים לך?

ביטוח חיים למשכנתא – מופעל כאשר אחד הלווים נפטר במהלך תקופת החזר המשכנתא.

ביטוח מבנה למשכנתא – מופעל במקרים של נזק משמעותי שנגרם למבנה כתוצאה משריפה, רעידת אדמה, הצפה ועוד. 

בקיצור ולעניין:

  • ביטוח משכנתא בבנק? לא מומלץ לרכוש בלי לבצע בדיקה.
  • רכשת נכס יקר? פערי המחירים יגדלו, כך שחשוב עוד יותר לבצע השוואה.
  • ניתן להוזיל את עלות ביטוח המשכנתא עם השתתפות עצמית גבוהה – אך יש בזה סיכון.
  • ביטוח משכנתא אינו כולל ביטוח תכולה – מומלץ לרכוש את הביטוח בנפרד.
  • ניתן לעבור בין מבטח למבטח ללא עלות – כל עוד תנאי הפוליסה נשמרים.

רכישת ביטוח משכנתא בבנק לא בהכרח משתלמת

קיבלת הצעה לרכישת ביטוח משכנתא מהבנק ממנו לקחת משכנתא? אין מה למהר. מדובר במוצר שונה לגמרי מהמשכנתא עצמה, שמצריך בדיקה, איסוף הצעות מבנקים ומחברות ביטוח שונות, השוואה וקבלת החלטה שקולה. 

ככל שהנכס שלך יקר – כך חשוב יותר לבצע השוואה 

באופן כללי, קיים פער בין מחירי ביטוח המשכנתא שמציעים הגופים השונים. הפער בין מחירי הביטוח נוטה להיות גדול יותר, ככל שהנכס יקר יותר, במיוחד כשמשווים בין מחירי פוליסות הביטוח של הבנק לבין ביטוח משכנתא של חברות הביטוח.

השתתפות עצמית גבוהה תוזיל את עלות ביטוח המשכנתא – אבל יש בכך סיכון

גובה ההשתתפות העצמית בביטוח המשכנתא, היא גורם שיכול להשפיע על סכום התשלום החודשי לביטוח. במידה וביטוח המשכנתא שלך יכלול השתתפות עצמית גבוהה במקרה של נזק שנגרם למבנה, התשלום החודשי לביטוח המשכנתא יכול להיות זול יותר, אבל במקרה של נזק, ההוצאה שלך תהיה גדולה.

לבנק אין אינטרס לבטח את תכולת הדירה שלך – חשוב לדאוג לזה בעצמך

משכנתא היא השקעה של הבנק לטווח ארוך וביטוח המשכנתא נועד לספק רשת הגנה עבור ההשקעה של הבנק. לוקחי משכנתא רבים נוטים לחשוב שביטוח המשכנתא הוא ביטוח דירה, אבל זה נכון רק חלקית. ביטוח המשכנתא אמנם כולל ביטוח מבנה, אבל במקרה של נזק לרכוש – ביטוח משכנתא לבדו אינו יספיק לכיסוי ההוצאות. לכן, מומלץ לרכוש ביטוח תכולה מתאים בהקדם.

רכשת ביטוח והתחרטת? ניתן לעבור למבטח אחר ללא עלות

 אם כבר רכשת ביטוח משכנתא בבנק, אך גילית שיש לך אפשרות לרכוש את אותו ביטוח בתנאים משתלמים יותר, אין צורך לתפוס את הראש. ניתן לעבור ממבטח אחד לאחר ללא עלות, בתנאי שפוליסת הביטוח נשמרים. עם זאת, חשוב לדעת שהרעה במצב הרפואי יכולה לגרור התייקרות של מחיר הביטוח.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך לרכוש ביטוח משכנתא בהתאמה אישית? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים