בית השקעות השקעות אלטרנטיביות: 4 טיפים לכיווני השקעה מעניינים

השקעות אלטרנטיביות: 4 טיפים לכיווני השקעה מעניינים

על ידי צוות MoneyTips
השקעות אלטרנטיביות: 4 טיפים לכיווני השקעה מעניינים
זמן קריאה: 3 דק'

השקעות מעניינות, השקעות מתקדמות או השקעה אלטרנטיבית הינן שמות חלפיים להשקעות שאינן בשוק ההון. אילו השקעות מעניינות ואלטרנטיביות כדאי להכיר ומה היתרונות והחסרונות שלהן?

כאשר בוחרים השקעות מעניינות או אלטרנטיבית חשוב לשים לב שהגוף שמנהל את ההשקעה הוא מהימן, בעל מוניטין, שיש לו כבר משקיעים ושהוא מפוקח ע"י רגולציה. חשוב לדעת שטווח ההשקעה המינימלי בהשקעות אלטרנטיביות  מתחיל בדרך כלל מ – 50,000 שקלים ומעלה. כדאי מאד להתייעץ עם בעל מקצוע לפני בחירת השקעות אלטרנטיביות. 

בקיצור ולעניין:

  • הלוואות חברתיות – אפשרות לרווח מהיר אך סיכון למעשי מרמה.
  • השקעות בנכסים דיגיטליים – השקעה נמוכה יחסית בנכס שלא תלוי רק בעצמו.
  • השקעות בקרנות הון סיכון – אפשרות לתשואה גבוהה עם סיכויי הצלחה של 1/10.
  • השקעה במטבע קריפטו – אפשרות לרווח גבוה בהשקעה שלא ניתנת לחיזוי.

הלוואות חברתיות – P2P: השקעה מעניינת המאפשרת רווח מהיר אך מסוכנת

אתרי הלוואות P2P מחברים לווים ישירות למשקיעים, מה שבעצם עוקף את הבנקים, את חברות האשראי, וגופים גדולים אחרים שמציעים הלוואות לקהל הרחב תוך גזירת עמלות שונות. הלווים באפיק P2P מחפשים אלטרנטיבה לבנקים מסורתיים או שער טוב יותר ממה שהבנקים מציעים. 

יתרון – אפשרות לרווח מהיר

אחד היתרונות המשמעותיים ביותר בהלוואות P2P הוא שהמשקיעים מתחילים להרוויח כבר מהחודש הראשון להשקעה, מה שמאפשר להם להחזיר את רווחיהם לפלטפורמה לצורך השקעה מחודשת. זה מבטיח החזר השקעה מורכב, מה שיכולה להפוך את ההשקעה לאופציה רווחית מאוד עבור המשקיעים.

חשוב לדעת – חשיפה למעשי מרמה

טכנולוגיית P2P, כמו כל כלי אחר, יכולה לשמש לפעולות טובות ורעות (לא חוקיות). קבצי P2P עשויים להכיל תוכנות זדוניות או תוכנות ריגול, לכן, באחריות המשתמש להישאר במסגרת החוקים תוך שמירה על אבטחת הנתונים שלהם. 

השקעות בנכסים דיגיטליים – השקעה מעניינת ונמוכה התלויה לא רק בנכס עצמו

נכס דיגיטלי הוא מושג המתייחס לכל סוג פורמט בינארי אשר מכיל מידע ושנמצא במרחב דיגיטלי (גם באינטרנט) ושזכות הבעלות עליו שייכת לאדם מסוים. דוגמאות לנכסים דיגיטליים: חנויות למסחר אלקטרוני כמו אמזון ואיביי, אתרי תוכן כמו Ynet ו – Themarker, ערוצי יוטיוב ועוד.

יתרון – אפשרות להשקעה מעניינת נמוכה שמניבה תשואה

ככל שיש יותר נכסים דיגיטליים בעולם, יש יותר הזדמנויות השקעה. סיכויי הרווח גדלים ככל שמשקיעים ביותר נכסים דיגיטליים. הסיבה לכך היא האפשרות ליצור ערוצי תקשורת בין הנכסים השונים ולהוביל להמרה (מכירה או מתן שירות שמציע הנכס).

חשוב לדעת – נכס שלא נמצא בבעלות מלאה עלול להיסגר

נכסים כמו ערוצי יוטיוב, קבוצות פייסבוק ופרופילים באינסטגרם, הם נכסים התלויים בנכסים אחרים. מה שזה אומר בעצם זה שבמידה והם עוברים על תקנות הנכס המרכזי, הם עשויים להיסגר בפתאומיות. 

השקעות בקרנות הון סיכון – אפשרות לתשואה גבוהה עם סיכויי הצלחה של 1/10

קרנות הון סיכון מחפשות את האקזיט הגדול הבא. באופן כללי, קרנות הון סיכון משקיעות בחברות סטארט – אפ, במטרה לקבל תשואה גבוהה בהמשך הדרך. החיפוש אחר האקזיט הבא גורם לקרנות הללו להפסיד ברוב הפעמים, אבל כשהן מרוויחות הן מרוויחות בענק.

יתרון – השקעה בהון סיכון לא הופכת אותך לשותף מלא בחברה

השקעה בחברת סטארט – אפ הופכת את המשקיעים לשותפים מוגבלים, כלומר, קרן ההשקעה בהון סיכון מסכנת אך ורק את הסכום שהמשקיעים השקיעו, והיא איננה נושאות באחריות על כל מקרה בו חברת ההזנק נקלעת לחובות כלכליים. 

חשוב לדעת –  מתוך 100 חברות מושקעות, פחות מ – 10 רווחיות מספיק עבור הקרנות 

זהו בעצם ה – 'סיכון' שמודל ה – הון סיכון. ככל שמשקיעים בחברה שנמצאת בשלבי חייה הראשוניים, כך התשואה יכולה להיות גבוהה יותר, אך הסיכון גדל בהתאם.

השקעות מעניינות במטבע קריפטו – אפשרות לרווח גבוה בהשקעה שלא ניתנת לחיזוי

מטבע קריפטו הוא נכס דיגיטלי שנועד לשמש כאמצעי תשלום ומסחר ומושתת על הצפנה חזקה על מנת לאבטח עסקאות פיננסיות, לשלוט בייצור יחידות נוספות ולאמת העברת נכסים בין משתמשי המטבע.

יתרון – אפשרות לרווח גבוה בזמן קצר

מטבעות קריפטו הם תנודתיים מאוד, מה שיכול להתבטא בעליות חדות. בשנת 2017 ערך הביטקוין נע בין 900 ל -20,000 דולר.

חשוב לדעת – קשה לחזות את התנהגות המטבע לאורך זמן

למטבעות קריפטו יש שיעור תשואה לא מוכח. מכיוון שמטבע קריפטו מוחלף בין אנשים, ללא כל קשר לתקנים הרגולטוריים, קשה מאוד לחזות שינויים או לחשב תשואות כמו שניתן לעשות באפיקי השקעה אחרים. נכון להיום אין מספיק נתונים, או מספיק אמינות, כדי ליצור תוכנית השקעה ארוכת טווח המבוססת על מטבעות קריפטוגרפיים.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך לקבל החלטה שקולה בבחירת מסלול השקעה רווחי? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים