בית השקעות 3 כיוונים מעניינים להשקעות אלטרנטיביות בנדל"ן בחו"ל

3 כיוונים מעניינים להשקעות אלטרנטיביות בנדל"ן בחו"ל

על ידי צוות MoneyTips
השקעות אלטרנטיביות
זמן קריאה: 3 דק'

השקעה בנדל"ן בחו"ל נחשבת השקעה אלטרנטיבית, אבל אצל משקיעים רבים היא נתפסת כאפיק השקעה מרכזי בתיק ההשקעות, לצד השקעות בשוק ההון. אילו השקעות אלטרנטיביות נדל"ן בחו"ל כדאי להכיר?

כאשר בוחרים השקעה אלטרנטיבית בנדל"ן, חשוב לשים לב שהגוף שמנהל את ההשקעה הוא גוף מהימן, בעל מוניטין, אשר יש לו כבר משקיעים ומפוקח ע"י רגולציה. מומלץ להתייעץ עם בעל מקצוע לפני בחירת השקעות אלטרנטיביות בנדל"ן.

בקיצור ולעניין:

  • השקעה ישירה בנדל"ן בחו"ל – תשואה גבוה מאשר בארץ אך כפיפות לרגולציה שונה.
  • השקעה ביזמות נדל"ן בחו"ל – תשואה שיכול לעלות על גודל ההשקעה אך הסיכוי תלוי בסיכון.
  • השקעה בחוב נדל"ן בחו"ל – ריבית גבוהה עם סיכון משתנה.

השקעה ישירה בנדל"ן בחו"ל – תשואה גבוהה יותר מבארץ אך כפיפות לרגולציה משתנה

רכישת נדל"ן כהשקעה אלטרנטיבית בחו"ל, מחולק לנדל"ן פרטי ולנדל"ן מסחרי. פוטנציאל הרווח גלום במכירה עתידית של הנכס או בהשכרתו. זה מה שהופך את הנכס ל – נכס מניב. הליך רכישת נכס בחו"ל ומימושו, תלויים בחוקים ובמדיניות של כל אחד מיעדי ההשקעות. 

יתרון – תשואה גבוהה ביחס להשקעה ישירה בנדל"ן בארץ

בעוד שהתשואה על השקעה ישירה בנדל"ן בארץ עומדת על ממוצע של בין 3 – 5 אחוזים בנדל"ן למגורים ועל 7 – 9 אחוזים בנדל"ן מסחרי, במקומות מסוימים בחו"ל, נדל"ן מניב למגורים התשואות של לפחות 5%, ושל 10% ויותר בנדל"ן מסחרי.

חשוב לדעת – מקומות רבים בעולם מגינים על הדייר ולאו דווקא על המשקיע

חשבו מאוד להכיר את הכללים והתקנות במדינת היעד. ישנם מקומות, כמו ברלין לדוגמה, בהם יש חוקים רבים שמטרתם להגן על הדייר, כך שלא כל כך פשוט להעלות את מחיר שכר הדירה ששולם לפני הרכישה וממש לא פשוט להוציא דייר מהבית, גם אם הוא לא משלם שכר דירה.

השקעות אלטרנטיביות ביזמות נדל"ן בחו"ל – השקעה בסיכון גבוה יכולה להניב תשואה שעולה על ההשקעה

קרן להשקעות נדל"ן בחו"ל, מאתרת פרויקטים עם פוטנציאל רווח ומאפשרת למשקיעים להשקיע בפרויקטים  הללו השקעה כספית נמוכה יחסית, של החל מ-75 אלף שקלים. התשואה מיזמות נדל"ן בחו"ל יכולה להגיע לכ – 15% בשנה, אבל הסיכון גבוה. 

יתרון – אפשרות לתשואה גבוהה מגודל ההשקעה

משקיע שמעוניין להשקיע 200 אלף שקלים בפרויקט שהיקפו המלא הוא 20 מיליון שקל, ישקיע בעצם אחוז אחד מסך הפרויקט, אבל לרוב זה גם יהיה שיעור הרווח הפוטנציאלי שלו. במידה והפרויקט יימכר ב-60 מיליון שקל, הרווח של המשקיע יהיה 400 אלף שקל (ברוטו).

חשוב לדעת – ככל שיש יותר סיכון בהשקעות אלטרנטיביות  כך יש סיכוי לקבל יותר תשואה 

השקעה ביזמות נדל"ן בחו"ל היא השקעה בפרויקט ארוך טווח, כך שהכסף סגור לתקופה ארוכה, מה גם שיש לא מעט סיכונים בפרויקט, כמו יש סיכון לגבי אכלוס הדירות למשל. הדיסוננס הוא שדווקא הסיכון הזה מתבטא בתשואה גבוהה יותר, כך שבפועל הסיכון והסיכוי הולכים יד ביד. 

השקעה בחוב נדל"ן בחו"ל – ריבית גבוהה עם סיכון משתנה

השקעה בחוב נדל"ן בחו"ל היא בעצם מתן הלוואה לצורך בנייה או רכישה של נדל"ן. השקעה בחוב כנגד שיעבוד נכסים, ברוב המקרים, לא מהווה מוצא ראשון עבור בעל הנכס, שמחפש את הפתרונות קודם כל במוסד פיננסי. במקרים בהם המבקש מקבל לתשובה שלילית מהבנק למשל, הוא יכול לפנות לקרנות אשר מגייסות משקיעים פרטיים, מה שמאפשר לו בעצם 'לרכוש משכנתא'. 

יתרון – ריבית גבוהה

באופן כללי, שיעור הריבית השנתית שתצטבר מהשקעה בחוב כנגד שיעבוד נכס (בארה"ב), עומדת על כ-8-13%, בעוד שריבית בנקאית הלוואה דומה עומדת על כ-6-10%, בכפוף לרמת הסיכון של הלקוח. עבור המשקיעים, הריבית עומדת על כ-7-10% בשנה בממוצע.

חשוב לדעת – ככל שה – LTV כך הסיכון גבוה יותר

הדרך למדוד את הסיכון בהלוואה הוא באמצעות יחס פיננסי שנקרא LOAN TO VALUE – LTV, שהוא בעצם יחס חשבונאי שמבצע הגוף שנותן את ההלוואה, אשר תפקידו לבדוק את גובה ההלוואה אל מול הנכס. ככל שהיחס נמוך יותר, כך הסיכון הגלום עבור נותן ההלוואה, נמוך יותר, ולהיפך.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך לקבל החלטה שקולה בבחירת מסלול בהשקעות אלטרנטיביות רווחיות? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים