בית ביטוח האם כל ילד צריך ביטוח סיעודי?

האם כל ילד צריך ביטוח סיעודי?

על ידי צוות MoneyTips
האם כל ילד צריך ביטוח סיעודי
זמן קריאה: 2 דק'

מצב סיעודי עשוי לקרות, למרבה הצער, גם לילדים. ביטוח סיעודי פרטי מציע פיצוי בעבור טיפולים וקצבה חודשית בהתאם למצב המבוטח – לכל החיים, גם אם מפסיקים את הביטוח באמצע.

ביטוח סיעודי לילדים מאפשר למבוטחים לקבל גמלה חודשית בגובה סכום אותו רוכש המבוטח לתקופה בה הוא נמצא במצב סיעודי. הביטוח הסיעודי הפרטי מממן טיפולים סיעודיים בבית או אשפוז במידת הצורך. ניתן לבטח ילדים בני 3 ומעלה וככל שמצטרפים מוקדם יותר, כך עלות הביטוח נמוכה יותר, ונשארת נמוכה לכל התקופה.

בקיצור ולעניין

  • ביטוח סיעודי פרטי כולל כיסויים אשר קופות החולים אינן מציעות.
  • אין מגבלה ל – 5 שנים בניגוד לפוליסה של קופ"ח.
  • מחיר הביטוח הסיעודי הפרטי נשאר קבוע ולא משתנה.
  • הצטרפות מוקדמת מוזילה את העלות.
  • הביטוח הסיעודי לא נעלם גם כשעוצרים את התשלום.
  • הזכויות  של הילד נשמרות לכל החיים.

כולל כיסויים שאינם כלולים בביטוח הסיעודי של קופ"ח

הפוליסה של קופות החולים מגדירה מצב סיעודי אצל ילדים בקרב מי שאובחן כמי שאינו מסוגל לבצע 3 מתוך 6 פעולות יומיומיות בסיסיות או כמי שמאובחן כתשוש נפש (מצב שאינו רלוונטי עד לא קיים אצל ילדים). ביטוח בריאות פרטי לא מצמצם את הגדרת המצב הסיעודי עד כדי כך, והוא כולל גם מצבי ביטוח נוספים, כמו למשל מצבים שנגרמו כתוצאה מתאונות דרכים.

תקופת הביטוח הסיעודי לא מוגבלת לחמש שנים בלבד

בניגוד לפוליסה של קופות החולים, שמקצה למבוטח תשלום לחמש שנים בלבד, הפוליסה הפרטית מזכה את הילד בקצבה חודשית לכל החיים. הסיבה שקופות החולים קבעו רף של חמש שנים היא שהממוצע הכללי של תוחלת חיי המטופלים הסיעודיים היא 5 שנים, אבל יש אנשים סיעודיים שחיים שלושים שנה ויותר – תקופה בה עלות הטיפול באדם עלולה ליפול על כתפי המשפחה במידה ואין לה הגנה מתאימה.

המחיר נשאר קבוע לכל התקופה

תקופת הפוליסה הפרטית נעה בין 20 ל – 30 שנה. במשך התקופה הזו, הסכום הראשוני שנקבע הוא הסכום אותו הורי המבוטח, ובהמשך המבוטח עצמו, ישלמו מדי חודש. בקופות החולים המחיר אינו קבוע והוא עשוי להתייקר עם זמן לעומת הפרטי.

ככל שמצטרפים בגיל מוקדם יותר כך העלות נמוכה יותר

הצטרפות בגיל מוקדם משתלמת במיוחד, שכן בביטוח סיעודי התשלום החודשי הוא קבוע. ביטוח סיעודי חיוני לכל אדם בכל גיל, אך הוא משתלם במיוחד למי שמצטרף בגיל צעיר ובמצב בריאותי תקין.  ככל שגיל ההצטרפות לתכנית צעיר יותר, העלויות החודשיות נמוכות יותר ונצברות יותר זכויות לאורך השנים.

ערכי סילוק – הביטוח הסיעודי לא נעלם גם כשמפסיקים אותו

ערכי הסילוק , מביאים לכך שהתשלום החודשי שמשלמים לחברת הביטוח שומר על תנאי הפוליסה באופן יחסי עבור המבוטח, גם במידה והתשלומים הופסקו. ערכי סילוק הן הזכויות אותן בעל הפוליסה צובר במסגרת הפוליסה. הזכויות הללו מעניקות לבעל הפוליסה תשלומי פיצוי יחסי במקרה אירוע, גם אם הפסיק לשלם את דמי הביטוח והפך להיות נזקק בתקופה שלאחר מכן.

הזכויות של הילד נשמרות לכל החיים

כל שנה החל מהשנה השלישית לפוליסה, נצברים לבעלי הפוליסה זכויות. הנתון הזה משמעותי כשלוקחים בחשבון ש 1 מתוך 4 אנשים מעל גיל 65 הופך לסיעודי ברמה כזו או אחרת ונזקק לסיוע. הפוליסה שרכשת לילדך בגיל 3, יכולה לשמש אותו אם חלילה יזדקק לה במהלך חייו, ואפילו כשיעבור את גיל 65, שכן זכויותיו נשמרות למשך כל חייו.

שימו לב, לפני שעושים ביטוח סיעודי יש לבחון תחילה לבצע ביטוח בריאות פרטי כמשלים לקופת החולים, ישנם מבצבים שזה מציל חיים, למידע נוסף

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך לשמור על ילדך טוב יותר? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.

מאמרים קשורים