בית בנקאות דיגיטלית לעבור בנק: ONE ZERO, חיסכון לא מסובך ששווה לנו הרבה כסף

לעבור בנק: ONE ZERO, חיסכון לא מסובך ששווה לנו הרבה כסף

על ידי צוות MoneyTips
בנקאות דיגיטלית
זמן קריאה: 3 דק'

כמה עולה לך הבנק שלך? הרבה אנשים נמצאים בבנק שלהם במשך עשרות שנים, בלי לדעת כמה השירות אותו הם מקבלים מהגוף הפיננסי בו הם נמצאים עולה להם. היום, אחרי התפתחות ברגולוציה בנקים דיגיטלים לדוגמת ONE ZERO מאפשרים לך לעבור בין הבנקים בלחיצת כפתור ובלי לצאת מהבית – שווה לבדוק האם הגיע הזמן לעבור בנק ולחסוך.

לקראת השקת בנק דיגיטלי חדש בשיראל ONE ZERO ובעקבות תיקון החוק לבנקאות, הושקה לאחרונה האפשרות הדיגילטית לעבור בין בנק לבנק. עבור הבנקים מדובר במהפכה של ממש ועידן חדש אליו הם יצטרכו להסתגל, ואילו עבורך מדובר בהזדמנות חדשה לחסוך בעלויות החודשיות שלך לבנק. אז מה חשוב לדעת על מעבר מקוון בין בנק לבנק ואיך עושים את זה?

בקיצור ולעניין

 • כמה משלמים לבנק – משווים בין נתוני תעודת הזהות הבנקאית לבין נתוני המחשבון הדיגיטלי.

 • כמה קל לעבור בנק – חוץ מבנק ירושלים ובנק איגוד, ניתן לעבור לכל בנק בצורה מקוונת בלי לצאת מהבית.

 • אילו חשבונות בנק ניתן להעביר באופן מקוון – פירוט כל סוגי החשבונות.

 • מה קורה לחיובים ולזיכויים שלך – עוברים איתך לבנק החדש ללא עלות.

 • האם אפשר לנייד משכנתא והלוואות – לא.

  

איך יודעים כמה משלמים לבנק?

בשנת – 2016 בנק ישראל השיק את תעודת הזהות הבנקאית. אחת לשנה, הבנקים שולחים ללקוחותיהם סיכום שנתי, בו ניתן לקבל מידע על הריביות והעמלות אותם הם משלמים, כולל הריביות והעמלות על המינוס.

המחשבון של הבנק הדיגיטלי ONE ZERO מאפשר לך לקבל הערכה של היקף הסכום שעובר לבנק שלך מדי חודש ומדי שנה, על פי מצבך המשפחתי, כמות הנכסים שלך, תיקי ההשקעות שלך, כמות כרטיסי האשראי שלך ועל פי מדדים נוספים.

כל מה שנשאר לך זה לאמת את הנתונים שקיבלת בתעודת הזהות הבנקאית עם ההערכה שקיבלת במחשבון של הבנק הדיגיטלי ONE ZERO, ולראות האם הסכומים דומים או שהגיע הזמן להתחיל לחשוב על מעבר בנק.

כמה קל לעבור היום בנק?

הפרוצדורה לא מסובכת ומזכירה את תהליך הניוד של מכשיר סלולרי מחברה לחברה. הבנק אליו ברצונך לעבור מבצע את תהליך העברת הפעילות הבנקאית שלך מהבנק הקודם, לאחר שפתחת חשבון בנק פעיל בבנק החדש – מבלי להטריח אותך לסניף.

לאחר פתיחת חשבון הבנק החדש, כל מה שעליך לעשות זה להיכנס לאתר האינטרנט או לאפליקציה של הבנק אליו עברת ולהגיש בפלטפורמה הנבחרת את הבקשה לעבור בנק. לצד האפשרות המקוונת, ניתן כמובן להגיש את הבקשה גם בסניפי הבנק.

הבנקים היחידים שאינם מאפשרים מעבר מקוון ללקוחות שרוצים לעבור אליהם מבנקים אחרים, נכון להיום, הם בנק אגוד ובנק ירושלים.

אילו חשבונות בנק אפשר להעביר באופן מקוון?

חשבונות הבנק שניתן להעביר בצורה מקוונת מבנק לבנק הם:

 • חשבונות עו"ש של אנשים פרטיים, המזוהים על ידי תעודת זהות.

 • חשבונות עו"ש משותפים במידה וכל השותפים עוברים לחשבון החדש.

מקרים בהם לא ניתן להעביר חשבון בנק בצורה מקוונת

במידה ויש מורכבות משפטית או אחרת הקשורה בחשבון הבנק, לא ניתן לבצע את העברת החשבון בצורה מקוונת. לדוגמא:

 • חשבון עסקי.

 • חשבון של אזרח זר.

 • חשבון תאגיד.

 • חשבון נאמנות או חשבון המנוהל על ידי אפוטרופוס או מנהל עזבון.

 • חשבון מעוקל או שהבעלים נמצא בהליך פשיטת רגל או כינוס נכסים.

מה עושים עם החיובים והזיכויים שלך בבנק?

הניוד מהבנק הישן לבנק החדש אליו עברת מתבצע תוך שבעה ימי עסקים מהגשת הבקשה. המעבר כולל שירות "עקוב אחריי" לזיכויים ולחיובים השונים – ללא עלות. השירות מופעל למשך שנתיים לפעולות כמו זיכויים וחיוביים עתידיים וצ'קים שהופקדו בחשבון הבנק הקודם שלך – כשהכותבת שלך בכל במקרה היא אך ורק הבנק החדש. בסופו של דבר מדובר בשירות אמין ומאובטח ונוח לתפעול שהמטרה שלו היא לאפשר לך לבחור את הגוף הפיננסי המתאים לך ביותר בלי לחשוש מחסמי נוחות שמונעים ממך לעבור בנק.

האם אפשר לנייד משכנתא והלוואות?

התשובה היא לא. הלוואות אשראי, לרבות הלוואת משכנתא, לא ניתנות לניוד מבנק לבנק. זה נכון גם לגבי תוכניות חיסכון, פיקדונות, מוצרים פיננסיים המשועבדים לטובת הבנק וניירות ערך שאינם ניתנים להעברה.

רוצה שמומחים מקצועיים יסייעו לך למצוא את הבנק מתאים ביותר לצרכים שלך? השאר פרטים ונציגים מחברות מובילות שבחרנו עבורך יחזרו אליך בקרוב, ללא שום התחייבות.

רוצה לקבל הצעה לא מחייבת?

התכנים באתר לא מהווים תחליף לייעוץ\שיווק  פנסיוני\השקעות\כללי המותאם לצרכיו של כל אדם והם מהווים מידע כללי בלבד. מומלץ להיוועץ עם אנשי מקצוע בעלי רישיון או התמחות מתאימה לפני קבלת החלטה במוצרים פיננסים. האתר מהווה מקור מידע כללי בלבד.